0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tabelacılık Sektörü Hakkında

07 Şubat 2016
456 kez görüntülendi
Tabelacılık Sektörü Hakkında

İzmir Tabelacılık Sektörü

Artık günümüzde en yeni tabela çeşitleri hususuna bakacak olursak ilk öncelikle tabelaların hangi malzemelerden üretildiğinden bahsetmemiz gerekir. Bu açıklamaya göre temel olarak metal, cam, kumaş, her türlü plastik veya ahşap orman ürünleri malzemeler tabelacılık konusunda temel üretim malzemeleri sayılabilir.

Tabelanın gerçek anlamda tanıtımı

tabelacı nedir

Tabi ki bu malzemeler birbirleriyle beraber komplike kullanılabildikleri gibi, yeni teknolojinin de faydaları ile elektrik gücü ve elektronik ile çalışan yapılarda çeşitli elektrikli hammadde de kullanılmaktadır. Mağaza İçi mekanlarda kullanımı az ya da bireysel olan bu malzemeler mağazaı dışı mekanlarda bulunduklarından dayanıklı ve özgün şekilde üretilmelilerdir.
Temel olarak malzemelerin yanında izmir tabela firması olarak asıl konuya bakarsak, bu uygulamaların başlıca alt kategorilerini vermeye başlayabiliriz.
-Klasik cephe uygulamaları şekil yönünden ayrılan bir çeşittir. Binaların her cephesine uygulanabilen ve yüzeysel olarak uygulanabilen bu tabela çeşidinde genellikle mekan tabelaları kullanılır.
-Totem uygulamaları düşünüldüğünde ise genellikle büyük ve hacimli yapılardır. Dış Cephe Yol kenarlarında veya şehir içlerinde reklam amaçlı uygulanan Kemalpaşa Tabela firması olarak malzemeler olup genellikle uzaktan görülebilmeleri için ışıklı özelliğe sahiplerdir.
-Kutu harf uygulamalar genellikle krom veya alüminyumdan üretilmiş kabartma harflerden ve logolardan oluşarak belirli bir yüzey izmir tabela firması üzerine yapıştırılan tabelalar çok estetik yapılardır. Genellikle mekan tabelaları olarak kullanılırlar.

izmirde tabelacılar

izmir tabela

-Neon uygulamalar özel hammaddeler olan neon çubukların izmir tabela firması olarak çeşitli şekillerde bir düzen içinde bulundurulmaları ile uygulanır. İçindeki gazın yanması sayesinde farklı renklerde ışıldayabilen bu malzemeler el emeği ile yapılır ve ışıklı tabela olarak yol kenarları veya mekan tabelaları olarak izmir tabela firması olarak çok tercih edilir. Etki alanı geniştir.
-Led uygulamalar da da neon gibi özel izmir tabela firması led ışıklandırmalardan oluşturulan bütünlüğün yanmasıyla etki veren tabelalardır. Uzun mesafelere erişebilirler.
-Dijital baskılı tabelalar genellikle metal ya da plastik düz malzemeler üzerine yapılan dijital baskıların görülmesi ile etki verirler.
-Işıklı tabelaların diğer bir çeşidi izmir tabela olarak son dönemlerde meşhur olan kayan yazılı tabelalar dinamik bir etki verirler.
Bu temel çeşitlerin yanında diğer malzemelerle yapılan işlemeli uygulamalar da bulunmaktadır. Bir Örnek olarak pleksi malzemeli izmir tabela firması uygulamalar veya metal üzerine lazer baskı yapılan uygulamalar verilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?