0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tabela Üretimi Dalaman

09 Şubat 2016
510 kez görüntülendi
Tabela Üretimi Dalaman

Reklam; müstahsil ile tüketici içinde iletişimi veren araçtır. Bunu ajanslar tasarlar. Tanıtımların piyasaya ulaşmak için kullandığı birbirinden değişik nitelikleri içeren pek çok fazla vasıta bulunur. Bunlar ekseriyetle görsel, işitsel olan televizyon ve radyo, baskılı araçlar olan gazete, dergi,mecmua, insert, katalog olabilmektedir. Bunların yanında açık hava reklamcılığının detayına giren billboard, izmir bina giydirme, izmir araç giydirme, karşıyaka tabela gibi vasıtalar olabilmektedir. Görüldüğü gibi tabela izmir tanıtımın mesaj iletmek için kullandığı araçlardan biridir. Tabela dizaynları digital reklam ajansları tarafından tasarlanmakta ve yapılmaktadır. Dijital ajansların tasarlayıp oluşturdukları tabela türleri birbirinden değişik özellikler taşımaktadır. İzmir Tabela Hem malzeme itibariyle ve hem de tasarım sebebiyle göze çarpan, çarpıcı olması için çaba sarf ederler.

muğla tabela

dalaman tabela

Dijital reklam ajanslarının tasarımını yapıp uyguladıkları tabela çeşitleri, kullanılan malzeme ve şekil açısından aşağıdaki gibidir; Alüminyum Kutu Harf , Paslanmaz Kutu Harf , Kabartma Harf Tabela, İç-Dış Yönlendirme, Vinil Germe Tabela karşıyaka, izmir Kutu Harf Tabela, Krom Harf Tabela, Pleksi Akvaryum, Cephe Giydirme, Fileli Kutu Harf bayraklı, bostanlı Tabela Tasarım, Konak Fuar Standları, Ayaklı Pano, Gravür Tabela Bayraklı, Çatı Tabelası, izmir Pleksi Tabela, Tabela İmalat, Işıksız Tabela çeşme, Yön Tabelası torbalı, Neon Tabela alaçatı, buca Işıklı Tabela, Pullu Tabela karabağlar, Led Tabela gaziemir.
Dalaman Tabela, Muğla’da Yukarıdaki birbirinden farklı ürün ve malzemelere şekle sahip tabela türlerinin her birisi, kullanılacağı alana, mekanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne, gündüz ışığının yansıma şekline, gece veya gündüz durumuna göre tasarlanmaktadır. Bunların tasarımı ise malzemesinin yapısına göre yapılabilmektedir. Malzeme tasarımları durumunda, etken rol oynamaktadır. Yapılan tasarımın istenilen malzeme ile yapılabilir olmalıdır.
Tabela tasarımın font yani yazı stilleri oldukça önem taşımaktadır. Birbirinden değişik yazı fontu, insanların dikkatini çekebilecek, istenilen mesafeden okunabilir, gözü rahatsız etmeyecek şekilde seçilerek yapılmaktadır. Tabii ki burada renkler de önem taşımaktadır. Tabela tasarımında kullanılacak olan rengin çarpıcı bir biçimde göze görünür olması gerekmekte lakin bu çarpıcılığın gözü rahatsız etmemesi, göze hoş görünmesi gerekmektedir.

muğla tabelacı

dalaman tabeladalaman

Görüldüğü üzere reklam ve tabela birbirilerinin içerisinde, bütün parça ilişkisi içerisindedir. Tabela sabit bir yere, mekanınızın önüne, yanına, ana yollarına, ön duvarına, ön camın yanına yerleştirilmektedir. Tabelalar iki önemli amaçla kullanılmaktadır. Birincisi pazarlama yapan firmanın ne tür faaliyet içinde olduğunu yakın aradan göstermektedir. İkincisi ise biçimi ve görüntüsü itibari ile farklı, çekici, estetik tasarımı ile, orada bulanan firmanın, hem yerinin hem de sattığı ürünlerin neler olduğuna yönelik hedef kitlesinin aklında kalmasını sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?