0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tabela Kampanları

30 Ocak 2016
338 kez görüntülendi
Tabela Kampanları
foça tabelacı

izmir tabela

“Açık hava reklamları, reklamcılıkta kullanılan genel bir terimdir.Bu terim reklamcılık alanını dış mekanla sınırlamıştır.” Yani kapalı alanların dışında kalan her türlü reklamcılığa denir.
Peki açıkhava reklamcılığına hangi reklam malzemeleri girer: Çatı tabelası, dükkan tabelaları, mekan üzerine asılan brandalar gibi malzemelrin yanında, krom harf, led tabela, Neon tabela, Totem tabela, Yönlendirmeler, Dükkanların veya arabaların camlarına veya belirli yerlerine yapıştırılan folyolar, otoyollardaki bilbordlar, toplu taşım araçları üzerindeki reklamlar(araç giydirmeler), bina yüzü, duvarı giydirmeleri gibi geniş bir alanda yapılan reklam ve reklamasyon işleri girmektedir.

TABELA NEDİR ?
“Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtmak, çalışmaları gibi amaçlar için, genellikle dış mekan( bina, yol, açık alan vs. ) ve kapalı alanlarda, belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformalara tabela denir.”
Tanımdan da anlaşılacağı gibi tabela, kurumların ister ticari, olsun ister kamu hizmeti amaçlı olsun insanların dikkatini çekmek ve belli bilgileri onlara empoze etmek amacıyla kuruludur. tabela özellikle dış mekanda çok zengin kullanım alanları olmasından ve herkesin görebilmesinden dolayı geniş bir yelpazeye sahiptir.
Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekana göre istenilen boyutlarlarda,renklerde ve biçimde olabilir. Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir sektör haline gelmiştir. Bugün tabelasız herhangi bir firma binası görülemeyeceği gibi çeşitli alanlarda kullanılan totem,bilboard tarzı tabela alternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilmektedirler.
Bu bakımdan tabela günümüzde reklam sektörü için önemli bir yerdedir.

TABELALARIN GÖZE HİTAP ETMESİ
“Tabela çeşitleri ve imalatı hakkında birçok yazı yazdık ama caddeleri süsleyen tabelaların birde estetiği ve göze hoş gelmesi ile ilgili bir yazı yazalım istedik.”
Tabelalar yapılırken, genelde tabela yaptıran firma/kişi, sadece tabelayı yaptırdığı işyerine veya mekana yakışması ve uyumlu olmasına dikkat ediyor.Oysa bizce sadece bu yeterli değil.Bu şekilde aslında sokaklarımızda bir görüntü kirliliği oluşuyor diyebiliriz.Bir caddede rengarenk birbiriyle uyumsuz yanyana bir sürü tabela!
Özellikle sıklıkla ziyaret edilen cadde ve sokaklarda işyeri tabelalarının mimariye uyumlu şekilde yapılması gerekirdi, böylece tabelalar mimari ile bir bütünlük sağlayacak ve hoş bir görüntü elde edilebilecekti.Bunun örneğini geçtiğimiz yıllarda taksim meydanında gördük.Belediye aldığı kararla tüm tabelaların ahşap üzeri prinç harfle yapılmasını zorunlu hale getirmiş, Taksim meydanı ve İstiklal caddesi civarindaki işyerlerinde tabelalar değiştirilmişti.Sonuç bizce güzeldi.
Bizim işyeri sahiplerine tavsiyemiz, zorunlu olmasa bile, sadece işyerine değil çevredeki genel görünümü dikkate alarak tabela ve işaretleri yaptırmalarıdır.Böylece sokaklarımız daha güzel görünecektir.

KOMPOZİT CEPHE GİYDİRME
Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar. Binanıza estetik görünüm kazandırması dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine çeşitli tekniklerle yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır. En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çeşitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır. Renk yelpazesi oldukça geniş olan ve standart birçok rengin yanı sıra ahşap desenli seçenekleriyle de cephe kaplamada kullanılmaktadır. Kolay şekillenmesi, hafif ve dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyole den etkilenmemesi gibi avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarını kullanmaktayız.