0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tabela Firması Dalyan

11 Şubat 2016
446 kez görüntülendi
Tabela Firması Dalyan

Günümüzde Tabela, tanıtımlarını pek çok mecrada yapabilmektedir. Tabela sektörünün gelişimiyle beraber artan şirketlerin mal ve işlerinin hepsi, tanıtıma ihtiyaç duymaktadır. Kimi şirket Pazar payını arttırabilmek için, kimi şirket benzer mal ve iş üreten diğer şirketlerle rekabet edebilmek için, kimisi de marka haline gelebilmek için, Tabela İzmir tanıtımlarına başvurmaktadır. Onlarca mal bilgisi, onlarca yönlendirme iletimleri günümüz insanının karşı karşıya kaldığı durumdur. Böyle bir ortamda, şirketleri amaçladıkları noktalara getirmek için, Tabela sektörü yaratıcılık çevresini genişletmeye, her geçen gün yenilik ve değişiklik arayışlarını hızlandırmaktadır. Bu noktada, büyük tüketici konumundaki her insanın bulunduğu çevresi, kullanabilme arayışı sürmektedir. Muğla Dalyan Tabela,çevreleri kullanabilme açısından geldiği nokta ise, neredeyse tüketicinin bulunduğu her çevreyi kullanır olmuştur.

reklamcı fethiye

fethiye tabela

büyük tüketicilerle, kitle iletişim vasıtaları vasıtasıyla iletişim kurmakta olan Tabela, çevreleri sınıflandırmıştır. Halka duyuran-işitsel-algısal duyulara hitap eden; televizyon, sinema, internet mecralarını, Tabela filmleri, animasyon filmleri, cıngıl, Tabela spotlarıyla kullanmaktadır. göze hitap eden-algısal duyulara hitap eden, gazeteler, dergiler, insört, el ilanı, broşürleri; etkileyici, çarpıcı göze hitap eden, göze hitap eden, resim, fotoğraf, sloganlarla harmanlanmış dizayn konseptleriyle kullanmaktadır. Özendirme mal üretip, onlara uygun dizaynlarla seslenmektedir.
Bunların dışında ise Açık hava Tabela vasıtalarını da kullanmaktadır. Açık hava Tabela vasıtaları, büyük tüketicilerin, dışarıdaki yaşamlarına hitap etmektedir. Dalyan Tabela, Hareketliyken, beklerken, yürür iken, sosyal faaliyetlerde bulunur iken karşılarına bir sokak üzerinde, metroda, alışveriş merkezleri önlerinde v.b. çevrelerde bir konsept halinde çıkmaktadır.
Açık hava Tabelaları; bina giydirmelerinde, vasıta giydirmelerinde, billboardlarla, afişlerle, tabelalarla, megalight vasıtalarıyla, levhalar, İzmir duba , aynalar, duraklar, duvarlarla tüketicilere seslenmektedir. Görüldüğü gibi tabela açık hava Tabela vasıtalarından biri olmaktadır. İzmir Tabela tabelaları, şirketlerin önlerinde, sokaklarında ve şirketinin bulunduğu yakın bölgelerin, belirli yerlerinde kullanılabilmektedir. Bazı ışıklı tabelaları, karayolları üzerinde, uzak mesafelerde konulabilmektedir. En yaygın kullanımı ise, şirket önlerinde olup, şirketnin ismini ve şirket faaliyet çevresini gösterenleridir. Bunları üretenler de İzmir Tabela ajansı olmaktadır. Tabela üretimi yapan ajanslar hem dizaynını yapmakta hem de üretimini yapıp, ilgili yerlere monte etmektedirler.
Tabela tabelalarının birbirinden değişik çeşitleri ve şekilleri vardır. Tabelalarda da izmir tabela bulunmakta ve insanların ilgisini çekmeye çalışmaktadır. Tabela tabelaları; kabartma harf tabela karşıyaka, İç-Dış yönlendirmeli, bostanlı vinil germe tabela, krom harf tabela bayraklı, paslanmaz kutu harf tabela çiğli, gravür tabela bornova, pleksi tabela çeşme, v.s. diye devam eden çeşitlerde ve şekillerde bulunabilmektedir. Bunların kullanım biçimleri, kullanılacakları çevrea göre değişirken, büyüklükleri de ona göre değişmektedir. Gündüz ve gece durumuna bağlı olarak, ışıklı veya ışıksız olarak üretimi yapılmaktadır.

aydında reklam firma

aydın tabela

Açık Hava Tabelalarında Nasıl Göründüğünüz Önemlidir
Sadece açık hava Tabelalarında değil, -ki açık hava Tabelaı derken oldukça geniş bir uygulama çevreından bahsediyoruz. İletişimin hemen her anında nasıl göründüğünüz önemlidir. Özellikle kişiler arası bir iletişim ilişkisinde, hatırlananların % 50’sinden fazlası tarafların nasıl göründükleri ile ilgilidir. Geriye kçevre kısım, kelimeler, cümleler ve bunların ses tonu, vurgu gibi özellikler de içeren söylenme biçimidir. Görünmek kavramını açık hava Tabelalarına uyarlarsak varacağımız sonuç şudur ki; açık hava Tabelaları diğer mecralardan değişik olarak çok fazla söz söyleme olanağına sahip değildir, fazla söz söylemelerini gerektiren bir şekilde de tüketicinin karşısına çıkmazlar. Dolayısıyla daha çok göstergeleri kullanmaları gerekir. Dikkat çekici bir göze hitap eden, kısa ama etkili bir cümle, bir malün fiyatı, bazen sadece marka sembolsu… Mümkün olan en sade şekilde mal – işi anlatan bir göze hitap eden dizayn ve uygulanabilecek sınırsız çevre. Bina ya da vasıta giydirmeden tutun, billboardlar, flamalar, çeşitli giysi ve aksesuarlar, Tabela direkleri, silindir kuleler, son zamanlarda giderek yaygınlaşan outdoor televizyonlar, megalight olarak adlandırılan ışıklandırmalar gibi birçok değişik şekilde uygulanabilirler.
Bu Tabelalar şirketların tercihi doğrultusunda, ülke çapında kampanyalara dahil olarak yapılabileceği gibi, daha dar bir çevreda, bir bölge ya da şehirde uygulanabilir. Zaman zaman evlilik teklifi gibi kişiler arası iletişim için dahi açık hava Tabela mecralarının kullanıldığını hepimiz görmüşüzdür, çünkü açık hava Tabelaları tüketiciye doğrudan ulaşan Tabela türlerindendir. Bir şehri baştanbaşa kat eden bir otobüsün üzerindeki Tabelalar her gün binlerce kişiye ulaşabilir. Merkezi bir sokakde konumlandırılan Tabela direkleri ya da buna benzer uygulamalar, yine birçok kişi tarafından görülür. Tabii buradaki görülmek, daha çok tüketiciler tarafından fark edilmek anlamına gelir ki bu fark edilmeyi de ancak etkin bir açık hava Tabelaı gerçekleştirebilir. Açık hava Tabelacılığının beceriksiz örnekleri zaman zaman yerel uygulamalarda karşımıza çıkar. Uzun uzun anlatılan kampanyalar, dikkat çekmek için seçilmiş son derece rahatsız edici renkler, ya da karmaşık göze hitap eden uygulamalar… Bu gibi yanlış uygulamalar olası tüketicilere mal ya da işi fark ettirmek bir yana, zaman zaman markalara karşı antipati de yaratabilirler.

muğla dalyan tabela

dalyan tabela

Açıkhava Tabelaları, en basit Tabela uygulaması gibi görünse de, özellikle dizayn açısından profesyonelliğin son derece önemli olduğu Tabelalardandır. Tüketici mümkün olan en kısa sürede mal – işi fark etmeli ve Tabelaların verdiği iletimi algılayabilmelidir. Dolayısıyla açık hava Tabela dizaynları yaratıcı ve uzman zihinler tarafından üretilmesi gereken mallerdir. Karmaşık iletimler, gereksiz slogan ya da algılamada sorun yaratacak karmaşık göze hitap edenler açık hava Tabelalarının amacına ulaşmasını engeller. Sadece bir aracın giydirilmesi, bir binanın dış cephesine dev bir marka sembolsu yerleştirilmesi ya da yüksek yüzdeli indirimlerin yer aldığı billboardlar açık hava Tabelaı yapmak demek değildir. İzmir Açık hava Tabelaları ister tek başına, isterse de bir Tabela kampanyası dahilinde uygulanıyor olursa olsun,doğru iletimlari en basit göstergelerle tüketicilere ulaştırılması için yaratıcı zihinler tarafından üretilmek zorundadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?