0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Reklam ve Tabela Ürünleri

30 Ocak 2016
387 kez görüntülendi
Reklam ve Tabela Ürünleri

LED ANİMASYONLU TABELA
“Led animasyonlu tabela, led tabelanın animasyonlu halidir.” Yani hareketli halidir.
Normal olaak bu zamana kadar ışıklı tabelalar önem arzetmekte ve bunların içinde hangisinin daha çarpıcı olduğunu araştırarak en çok ışık yayan tabela çeşidi tercih edilmekteydi.Ancak bulvar ve caddelere bakacak olursak artık bu tarz tabelaların bir çok işyerinde olduğunu görüyoruz, işte tam bu noktada bizim firmamızı diğer firmaların önüne çıkaracak ve bu ışık karmaşasında bizi farkedilebilir kılacak farklı bir şeye ihtiyacımız olduğu aklımıza geliyor.Bu led animasyonlu tabela olabilir!
“Led animasyonlu tabelada kullanılan ledler yanıp sönerek tabelada bir hareketin olmasına neden olduklarından, insanların direkt olarak dikkatini kendi üzerlerine çekmektedirler.Bu da bizi farkedilebilir kılmaktadır.”
Led animasyonlu yada led tabelaların diğer tabelalara göre olumsuz yönü bugün için konuşacak olursak maliyetlerinin yüksek olmasıdır.Ancak farkedilebilirliği ile bize kazandıracağı müşteri sayısı düşünüldüğünde, fazla maliyetinie göz önünde bulundurmamak gerek.
Led tabela veya animasyonlu tabela yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ledlerin kalitesidir.Led tabelalarda ledlerin kalitesi yayacağı ışığın gücünü belirlediği gibi aynı zaman da ömürlerinide belirlemektedir.Ayrıca bir arıza durumunda, firmadan servis bedelinin ne olacağı konusunda net bir cevap almanız, ileride doğacak sıkıntılarda size kolaylık sağlayacaktır.
Son olarak led tabelalarda dikkat edilemsi gereken bir diğer husus ledlerin dizilişi dir.Eğer tabelanızda ledlerin geçtiği alanlarda ledler büyük ve seyrek döşenmiş ise tabela maliyeti düşük olmakla beraber, kaba ve belli bir mesafeden karışık görünebilir.Eğer ledler küçük kullanılmış ve sık döşenmişse çok daha kibar ve net bir görüntü elde edilebilir.Tabi ekstra maliyetine katlanmak gerektiğini unutmamak lazım.
KAPI İSİMLİKLERİ
“Kapı isimlikleride, tabelacıların sizlere verebileceği bir hizmetdir.”
Kapı isimlikleri: firmalarda içeride gezen personeli veya müşterileri, mekan içerisindeki odalar hakkında bilgi sahibi yapmak için, kapıların ortalarına ya da kenarlarına, montelenen bir tür tabeladır.
Kapı isimlikleri çeşitli malzemeler kullnılarak yapılabilir.Prinç malzemeler, pleksiglas malzemeler, dekota malzemeler bunlara örnektir.Benzer olarak
PARK DUBALARI
Park dubaları genellikle işyerlerinin önlerine, araçların parketmelerinin istenmediği yerlere konan, genelde plastik malzemeden yapılmış ancak metal olanlarınında olduğu, altlarında rüzgarda devrilmelerini önleyen su veya kum hazneleri bulunan malzemelerdir.
Park dubaları aynı zamanda açıkhava reklam araçlarıdır.Park dubalarını açıkhava reklam aracı yapan neden; üst kısımlarının geniş imal edilmeleri sonucu bu boşluğa istenilen renk ve şekillerde folyo kesilerek ya da baskı yapılarak reklam aracı, bir nevi tabela olarak kullanılabilmeleridir.
Park dubalarının en çok kullnılan renkerl ise kırmızıbeyaz veya siyah kırmızı tonlarıdır.Gri olanlarıda mevcuttur.
CAM ve VİTRİN YAZILARI
“Cam ve vitrin yazıları, bildiğimiz gibi çoğumuzun işyerlerinde indirimlerimizi ve duyurularımızı halka duyurmak için camlarımızda kullandığımız birnevi tabela yerine geçen duyuru ve reklam araçlarımızdır.” Peki nasıl yapılır bu cam yazıları : Cm yazıları folyo dediğimiz birtür çıkartma malzemeden yapılmakta olup ölçüleri 60cm ve 127 cm geniliklerinde ve sonsuz uzunlukta satılmaktadır.Reklamcılar ise bu malzemeyi plotter denen kesici makine yardımı ile sizin istediğiniz yazılar şeklinde kesmektedirler.Daha sonra da yazılar ayıklanarak transfer dediğimiz malzeme yardımı ile camlarınıza uygulanmaktadır.Çarpıcı renkleri ile adeta tabela lardan daha etkileyici ve çarpıcı görünümlere sahipdirler.
DUVAR REKLAMLARI
“Duvar reklamları, mana olarak reklamcılık birçok anlama gelmektedir.”

izmir reklam

izmir cam yazı

Örnek olarak vermek gerekirse boş bir duvar üzerine uygulanabilecek reklam değeri taşıyabilecek herşeyi duvar reklamı kategorisine sokabilriz, tabelalar, dijital baskı folyolar, vinil germe kulanarak cephe giydirmeleri, duvarın üzerine monte edilebilecek kabartma harf tabelaları, kısa süreli reklam olarak tabir edilen duvar üzerine takılıp sürekli değiştirilen bilbortlar ve reklam panoları.
Ancak reklamcıların, duvar reklamı dendiğinde en genel olarark anladıkları, ışıksız vinil germe tabela da dediğimiz tabela ile mevcut metrekaresini yüksek olan cephelerin giydirilmesidir.
Ayrıca iç mekanda duvar reklamı denildiğinde anlaşılan şey, dijital baskı baskı tekniği kullanılarak folyo üzerine basılan şekillerin özellikle mağaza içinde boş duvarlara yapıştırılmasıdır.
Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, folyonun yapıştırılacağı yüzeyin ayna veya tahta yüzey olmasıdır, çünkü çıkarıldığında duvarda tahribat yapabilir, veya folyonun önce dekota, polikarbon gibi bir malzeme üzerine yapıştırıldıktan sonra getirilip monte edilmesi gereklidir.
İÇ MEKAN TABELA
“İç mekan tabela, tüm iç mekanlar için kullanılabilecek tabela çeşitleridir.” Örneğin: kapı önüne takılan şirket tabelaları, şirketin içindeki kapılarda kullanılan, üzerinde müdür, müdür yardımcısı, veya o firmada o odada yapılan işin üzerinde yazıldığı küçük kapı yönlendirme tabelaları olabilir.Bunun yanında otoparklarda kullanılan yönlendirme tabelaları, alışveriş merkezlerinde kullanılan müşterileri yönlendiren tabelalar bunlara örnek olarak gösterilebilir.
Bu tabelalarında kendi içinde değişik şekillerde olanları vardır.

izmir tabela

izmir ışıklı tabela

En yaygın olarak kullanılanları alüminyum profil kullanılarak yapılanlarıdır.Alüminyum profilden üretilen iç mekan tabelaları, alüminyum profilin istenilen ölçülerde kesilerek, üzerine istenilen ismin folyo kullanılarak yapıştırılması ve iki yanının plastik aparatı ile kapatılması ile elde edilir.Bu tabela duvara genellikle çift taraflı bant kullanılarak yapıştırılmaktadır.
Bir çeşidi de ahşap üzerine prinç levha yapıştırılarak yapılanıdır.Bu ise daha dekoratif görünmekte ancak alüminyum olana göre daha maliyetli olmaktadır.
Işık bantlarında sıkça kullnılan bir iç mekan tabelasıdır.Pleksiglas malzeme üzerine kazınan yazılara, pleksiglasın üzerinden verilen renkli bir ışığın, pleksiglasın üzerine kazınan harflerde yoğunlaşması sonucu, güzel bir görüntü elde edebileceğimiz bir iç mekan tabela ortaya çıkmaktadır.
Diğerleri ise:
– Alüminyum Çerçeveler
– Sürgülü Çerçeveler
– Çift taraflı germe çerçeveler
– Strech Çerçeveler
– Poster Camplar
– Menü Panoları
– Helezon Panolar
– Ayaklı Poster Panoları
– Light Boxlar
– Notice Bordlar
– Bannerler
– Pop Up Displaylar
– Pansetler
– Tanıtım Standlarıdır