0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Reklam için Tabelanın önemi

30 Ocak 2016
368 kez görüntülendi
Reklam için Tabelanın önemi

Tüm firmalar açılışlarında mutlaka tabela yaptırmaya gereksinim duyarlar. Bunu nedeni; işletmenin ne iş yaptığını ne ile iştigal ettiğini en etkin şekilde insanlara, çevresine ve müşteri potansiyeli olabilecek kişilere duyurmak istemesidir. Bu nedenle Tabela seçimi çok önemlidir. İşletmenizin Seçeceği Tabelada kullanacağınız yazı fontunda, renklere, logonuz a kadar Adan Z’ye kaliteli, kurumsal, görsel açıdan zengin ve hitap edeceğiniz kitleye göre detaylı bir çalışma yaptırmak zorundasınız. Yoksa paranız ve emekleriniz boşa gidebilir.

reklam tabela izmir

izmir tabela

Bazen bir tabela yetmeyebilir. İşletmenizin cephe durumuna göre 2-3 bazen 5 tane bile tabela yaptırmak gereği de duyabilirsiniz. Yukarıda da arz ettiğimiz gibi; Tabela çok önemlidir. Zira içeride tüm insanların ihtiyacı olan herhangi bir ürünü en ucuza bile sunsanız, bunu tabelanızda düzgün bir şekilde ifade edemezseniz iş yapamazsınız. Bazen Esnaflar ve İşletme sahipleri aynı soruyu soruyor: Neden iş yapamıyoruz? işletmelere ve esnaflara gidip ziyaret ettiğimizde gördüğümüz hatalar ekseriyetle aynı.. Kötü ve anlamsız tabela seçimi berbat grafik tasarım kötü renkler.. Mesela misal; Beyaz zemin, gri yazı – beyaz zemin, Pembe yazı, siyah zemin kırmızı yazı, kırmızı zemin siyah yazı.. bu örnekler çoğaltılabilir.

İşte boşuna dememiş atalarımız iş bilenin kılıç kuşananın… Işığı gören dalarsa Tabelacılık sektörüne, sonuç tam da böyle olur. Ucuza Tabela yaptırayım diye kötü bir tabela yaptırıp anı kurtarır-sanız orta ve uzun vadede zarar edersiniz. Zira ilk yaptırdığınız tabelaya ödediğiniz para kadar, sonradan yaptırdığınız tabelaya da ödersiniz.. Bu sefer çevrenizdeki insanlar işletmenizin devrettiğini ya da kapandığını yerine yeni bir iş yerinin açıldığını düşünebilir. Eminim ki böyle bir düşünce sizi rahatsız eder. O nedenle, Bizi tercih ederseniz Tüm bu detayları değerlendirir ve size en uygun Tabela seçimini yapmanızda yardımcı oluruz. Bizimle çalışmanız önemli değil.. Önemli olan İnsanların Kötü niyetli, kötü fikirli, insaniyeti ve zihniyeti bozuk insanlara iş vermemesi ve onlarla çalışmaması.. Sizin Helal Kazandığınızı haram yollarda tasadduk edecek kişilere karşı dikkatli olunuz.

İzmir’de çok çeşitli sektörler vardır. Üretim-Tüketim-Hizmet şeklinde ayrılır. Bu sektörlerde kendi içinde alt gruplara ve daha sonra tekrar ayrı ayrı gruplara ayrılır. Devletimizin Tabela standartçı konusunda geliştirdiği bir kanun modeli henüz tam anlamıyla oluşmadığından dolayı çevremizde Tabela kirliliği fazlasıyla mevcuttur. İzmir Tabela üretimi yapan Karşıyaka Tabela için asil olan önceliğimiz bu tabela kirliliğinin önüne geçmek ve müşterilerinizin ve çevrenizdeki kişilerin -Tabela işinizi kime yaptırdınız ? Harika olmuş demelerini sağlamaktır. Çünkü müşteri daima müşteriyi çeker. İyiler Her zaman kazanır. İyi iyiyi doğurur. Kötü ise her daim kötülük ve kötülüğü doğurur.

Bizler kazancımızı helal yollardan harcamaktayız. Zira; pavyonda, meyhanede, karı kızla, kötü alışkanlıklarla harcamamak tayız. Düşünsenize bir! birine iş verirken hiç aklınızdan geçiyor mu? Ben bu parayı ne çok emekle kazandım. Şimdi bu insana vereceğim acaba bunla ne alacak ? nerede harcayacak ? eminim insanların çoğu bunu düşünmüyor. Yukarı da da belirttim iyi iyi doğurur. Kötü de kötüyü. Tek tek çağırın iş yaptıracağınız kişileri, tipine bakın konuşmasına bakın, gidin işletmesine bakın. zaten anlayacaksınız. Atarlı ve psikopatça konuşan bir insana iş verirseniz zaten başınız ağrır. İşinizi yaptıktan sonra beğenmedim bile diyemezsiniz. Hemen kavga çıkarır. Ama okumuş, görgülü, ahlaklı ve gerçekten ALLAH korkusu olan birine verseniz işinizi, siz beğenene kadar belki 10 defa gelir gider. Böyle birisine verdiğiniz para çok bile olsa sizi rahatsız etmez.

Tabela Sektörü konusunda İnternet aleminde ilk 10 firmadan biri olarak; yukarıda bazı hususları belirttim. Umarım metnin tamamını okur ve dikkate alırsınız.. Bilenlerden bilmeyenlere, Öğrenenlerden öğrenmeyenlere bildirilmesi dileğiyle.. Gününüz Hayr, Kazancınız Helal ve Bol Olsun.. Yaradana Emanet.