0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Neon tabela Izmir

30 Ocak 2016
430 kez görüntülendi
Neon tabela Izmir
eczane tabelası

izmir tabela

ALUMİNYUM OYMA IŞIKLI TABELA

“Aluminyum Tabela, Aluminyum levhaların royter adı verilen bi cihaz sayesinde kesilerek istenilen ölçülerde kenarlarının bükülmesi ve elektrostatik boya ile istenilen renkte boyandıkdan sonra oyma işleminin yapıldığı kısımların iç taraflarından genel olarak pleksiglas adı verilen ışık sızdıran bir tür malzeme ile kapatılarak, daha önceden hazırlanmış olan floresan lamba döşeli profil şase iskeletli kasanın üzerine oturtulmak sureti ile montajlanması ile oluşan bir tabela çeşididir.”
Aluminyum ışıklı tabela, genel olarak dış mekanlarda tercih edilmektedir.
ALÜMİNYUM TABELA YAPTIRACAK FİRMALARIN,
1-)Tabelanın ileride ışık sorunlarına karşı kapaklı bir mekanizmaya sahip olması gerekir.
2-)Mevcut alüminyum levhanın, yani tabelanın elektrostatik boya ile boyanmış olması gereklidir.Çünkü elektrostatik boya, araçlarda kullanılan boya özellikleri taşıdığı için güneşe ve dış mekandan gelecek etkilere karşı dayanıklıdır.
3-)Aluminyum levhanın kalınlığının tabela büyüklüğüne göre değişmesi gereklidir.Örneğin küçük bir tabela için 1,5 mm(eni 1 metreden az), orta ve büyük tabelalar için(eni 1 metre yi geçerse) 2,5 mm olmasına dikkat etmesi gerekmektedir.
LED TABELA

“Led tabela son zamanlardaki popülaritesiyle tüm tabela müşterilerinin işyerlerinin dikkatini çekmektedir.” Parlak görüntüsü, halihazılda varolan tabaelaların üzerine uygulanabilirliliği ve mailyet avantajları ledli tabelaları cazip hale getirmiştir, ancak led tabela yaptırırken bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır.Şimdi onlardan bahsedelim.
1-) Led tabelalar, 12v akımla çalışmaktadır, yani 220 v elektriği bir adaptör yardımı ile ledlere verirsiniz.

reklam izmir

izmir tabela

2-) Peki led tabelada kullnılan ışıkların, yani led şeritleri’nin, ömrü ne kadar olacaktır?Bu sorunun cevabı ise kullnılan led şeridinin kalitesi ile doğru orantılıdır.Led şeritleri kaliteli ise ömürleri daha uzun olacaktır.Ancak genel olarak ledler floresan kullnılan tabelalardan daha uzun ömürlü olacaklardır.
3-)Ledlerin diğer tabelalardan farklı tarafı hareket edebilmeleridir, yani küçük bir devre sayesinde harfler veya şekiller yanıp sönebilmekte değişik hareketler yapabilmektedirler, bunu yanında kendiliğinden renk değiştiren ledlerde led tabelalarda kullnılabilmektedir.Bu sayede tabela her renkte yanabilmektedir.
4-) Led tabelalarda maliyeti belirleyen unsur, kullnılan led şeritlerinin ve ledlerin sayısının yanında yapılan led tabela çeşidinin, firmayı ne kadar zorlayacağıdır.Çünkü led tabelalarda hayalgücünüzle doğru orantılı olarak çok değişik şekillerde üretim yapılabilir.
NEON TABELA

izmir reklam tabela

reklam izmir

Neon tabela şekli ve yaydığı ışık açısından düşünüldüğünde ince bir floresanın bükülerek harfler ve şekiller halinde, bir satıh üzerine uygulanmasıdır
Neon tabela’yı diğerlerinen ayıran ve tercih sebebi yapan en belirgin özelliği yaydığı ışığın keskinligi ve bütünündeki görsel ışık cümbüşüdür.
Neon tabela’da fiyatlandırma diğer tabelalara göre farklıdır.Kullanılan neon çubuğunun uzunluğu, altında kullanılan kaidenin mertekaresi, ve ortalama her 10 metrede bir kullanılan trafo’nun fiyatları toplanır.
Neon tabela’da birçok renkte imalat mümkündür.
Neon tabela yaptıracak firmaların dikkat etmesi gerekenler:
1-) Ortalama her 10 metre neon çubuğu kullnıldıktan sonra 1 trafo kullnılmalıdır, trafonun az kullnılması kısa süre sonra neon’un sönmesine ve bozulmasına neden olabilir.
2-)Dış mekanlarda kullanılan neon tabela trafoları’nın, yağmur ve benzeri etkilerden korunması için iyi bir şekilde izolasyonunun yapılması gerekmektedir.
3-)Neon tabelalarda kullanılan neon çubuğunun ortalama ömrü, tüm gün açık olduğunda ortalama 7 ve 13 yıl arasındadır.Ayrıca neon trafosunun ömrü ortalama 3 ile 5 yıl arasındadır.
Son zamanlarda neon tabelaya bir rakip olarak led tabelalar piyasaya çıktı.Led tabela yazımızı okumak için tıklayın.