0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Eczane Tabela Foça

21 Ocak 2016
418 kez görüntülendi
Eczane Tabela Foça
izmirde eczane tabelası

izmir tabela

Eczanelerin belli bir tabela standartı oluşmuştur. Konu ile ilgili Eczacılar odası ile görüşebilrsiniz. Bildiğimiz kadarıyla beyaz zemin üzerine kırmızı harflerden oluşan tabelaları tercih ediyorlar.

2 renk standartı ve 70 cm genişlik istenen diğer bir özellik te vardır.

İzmir Tabela As Reklam olarak uzun yıllardır bir çok eczaneye tabela yaptık. Dilerseniz sizinde tabelanızı yaparız. Fiyatlarımız gayet hesaplı ve ödeme de kolaylıkta sağlıyoruz.

Aşağıda Manisa Eczacı Odasından aldığımız yazı vardır. Amacımız Kamunu bilgilendirmesi olup, son ve güncel değişiklikler için bağlı bulunduğunuz odayı arayıp bilgi alınız.

6197 Yasaya ek Eczaneler ve Eczane Hizmetleri Hakkında Yönetmeliğin ve Türk Eczacıları Deontoloji Tüzüğü’ nün aşağıda yer alan hükümleri gereği;

1- Eczane tabelasında sadece eczane ve eczacı adı yer almalıdır. Bunların dışında hiçbir bilgi yer almamalıdır.
2-“E” logolu levhanın, eczanenin ön cephesinde, caddeye dik ve iki cepheden kolayca görülecek yükseklikte yer alması ve eczanelerin açık kaldığı vakitler ile gece nöbetlerinde ışıklandırılması kaydıyla kullanılması gerekmektedir.

3- Eczane vitrin camına sadece eczacı ve eczane adı yazılmalıdır.

4- Eczane cephesini aşan, (cepheye sabit monte edilmiş olup abartılı şekilde kaldırıma taşan, eczane yanındaki binaların kaldırıma çıkan bölümüne veya bahçe duvarı veya bahçe çitlerine monte edilmiş) veya komşu eczanenin tabelalarının görünmesini engelleyen tabelalar yaptırılmamalıdır.

5- Cadde, sokak, kaldırım, direk, ağaç etrafında vb. levhalar bulundurulmamalıdır.

Meslektaşlarımızın bu hususlara azami özeni göstermeleri gerekmektedir. Yapılan denetimlerde aksinin tespiti halinde, Odamızca gerekli disiplin soruşturmaları başlatılacaktır. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.

Manisa Eczacı Odası
Yönetim Kurulu

İLGİLİ HÜKÜMLER;

6197 Sayılı yasaya ek Eczaneler ve Eczane Hizmetleri Hakkında Yönetmeliğin “Eczane Levhası” başlıklı 17. maddesinde: Eczanelerin cadde veya sokağa bakan cephelerine, eczanenin adı ve sahip ve mes’ul müdürün isim ve soyadını gösterir levha konulur veya bunlar vitrin camına uzaktan okunacak şekilde yazılır. Bunun dışında, cadde, sokak ve kaldırımlara seyyar veya sabit levha konulamaz.
(Ek ikinci Fıkra: 25 Kasım 1999 R.G.23887/2 md.) “Asgarî ve azamî ebatları, muhtevası ve renkleri Türk Eczacıları Birliği’nce belirlendikten sonra Sağlık Bakanlığı’nca uygun görülecek standartlardaki ışıklı levhalar da, eczanelerin ruhsatında belirtilen giriş kapısının bulunduğu cepheye konulabilir.”

Türk Eczacıları Deontoloji Tüzüğü’ nün; 9. Maddesinin 3. paragrafında: Eczacının müessesesine koyduğu tabelaya ancak, kendisinin adı ve soyadı ile eczane kelimesinden ve reklam mahiyetinde olmamak şartıyla buna eklenebilecek kelime veya ibareden kurulu eczanenin adı yazılabilir.

15. Maddesinde; Eczacılar, meslektaşları ile iyi ilişkiler kurarlar; maddi ve manevi bakımdan birbirlerine yardım ederler. Meslekle ilgili anlaşmazlıkları önce kendi aralarında çözmeye çalışırlar ve bunu başaramadıkları taktirde bağlı oldukları eczacı odalarına durumu bildirirler.

Foça da Eczane Tabelası üreten firmamız başka hizmetler de vermektedir.

Foça tabela ile ilgili aramalar
Foça tabela firmaları
Foça tabela firması
Foça tabela reklam
Foça tabela fiyatları
Foça tabela vergisi
Foça tabela center
Foça tabela iş ilanları
Foça tabela reklam firmaları
Foça Neon Tabela
Foça Krom Kutu Harf
Foça Kabartmalı Tabela
Foça Işıklı Tabela
Foça Işıksız Tabela
Foça Baskı, Folyo, Dijital Baskı
Foça Alüminyum Kutu Harf
Foça One Way Vision
Foça Cam Reklam Kaplama
Foça Cephe Giydirme
Foça Pleksi,
Foça Kompozit Tabela
Foça Polikarbon Tabela
Foça Reklam Bayrakları
Foça Yön Tabelaları
Foça Totem Tabela
Foça Araç Kaplama
Foça Eczane Tabela
Foça Krom kutu harf Tabela
Foça İnşaat Tabela
Foça Şantiye Tabela
Foça Totem Tabela
Foça Kutu harf Tabela
Foça Led Tabela
Foça Vinil Germe Tabela
Foça El ilanı dağıtım
Foça Açılış organizasyon
Foça Broşür baskı
Foça El ilanı baskı
Foça kurumsal kartvizit
Foça Logo tasarımı
Foça Web sitesi yapımı
Foça web site tanıtımı
Foça seo
Foça promosyon malzemeleri