0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Buca Afiş Tabela

13 Şubat 2016
727 kez görüntülendi
Buca Afiş Tabela

Afiş Nasıl hazırlanıyor?

bucada tabela

buca afiş

Bir afiş reklamı için en ciddi ölçüt fark edilebilmesidir. Bu yüzden de afiş tasarımları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.
Bunlar;
1- Afiş reklamı okunabilir olmalıdır : Süslü ve dekoratif yazılar yerine okunaklı ova karakterleri tercih edilmelidir. Afişte uygulanan yazının karakteri ve afişe oranla boyutu yaklaşık 1,5 – 2 mt. mesafeden okunabilmelidir.
2- Afişin reklamının anlaşılabilir olması : Afişte akıcı, anlaşılır ve düzgün cümleler kurulmalıdır. Afiş ilk görüldüğünde insanlar sebebi ile algılanması yaklaşık 2 – üç saniye kadar sürecektir. Afişte yer alacak başlık, alt başlık, slogan benzeri sözel bilgiler arasında hedef kitleye ulaştırılmak istenen mesajdaki önem sırasına göre, yönlendirecek hiyerarşik bir bina kurulmalıdır. iletilmek istenen mesajı doğrudan aktaracak görsel bir sistem oluşturulmalıdır. Afiş uygulamaları için, verilmek istenen mesajın 3, 4 yada 5 sözcük ile oluşan başlık ve sloganlarla daha çabuk iletildiğinin, sözel mesajların on sözcüğü geçtiğinde okuma zorluğu başladığının unutulmaması gerekir.
üç- seviye : Afişte detaylar, kısaca mevkut bir bakışta bile anlaşılacak denli intizamlı olmalıdır. Bu sebeple tasarımın temeli olan düşüncenin fotoğraf, resimleme ve evet tipografya ile mi henüz etkin bir halde vurgulanacağı araştırılmalı; esprili, acıklı yahut hayalî imajlardan hangisinin anlatımı elan pekiştirdiği belirlenmelidir. böylece el artırılmış olur.
4- Hedef kitleye bu kadar kısa bir sürede ulaşmak için en önemli detay etkili bir slogan ve ya grafik olacaktır. Afiş reklamındaki görüntü sayısı yaklaşık üçü geçmemeli, hatta mümkünse bir ile sınırlandırılmalıdır. Buca Tabela, Afiş üzerinde mümkün olduğunca büyük ölçekli fotoğraf veya illüstrasyon kullanılmalıdır.
Afiş Reklamları
İzmir Afiş reklam, tüm firmaların ve organizasyonların tanıtım için kullanacağı en ülkü tanıtım mecralarından biridir. çok fazla çok sayıda insana tek bir kare ile ürününüzün tüm niteliklerini anlatmayı başarabilirsiniz. Bu tip dizaynlar, az ve öz anlatımın gövde bulduğu bir tanıtım ve ilan aracıdır, büyük, renkli ve görsel açıdan zengin mesajların göze çarpması istendiğinde en uygun alanlardır.
Afiş reklam İzmir, tasarım ve sanatın birleştiği grafiksel ürünlerdir. türlü çağdaş sanat ve tasarım akımlarının çağdaş bu tip çalışmalarda uygulanan dilin gelişiminde büyük etkisi olmuştur. 1798’de Alois Senefelder’in taş baskı tekniğini bulmasıyla gelişen renkli taş baskı teknikleri ile bu tip işlerde daha sanatsal bir yapı kazanmaya başlamışlardır. Bu çalışmalar materyal ve baskı teknikleri şekilde farklılık gösterir. çağımızda baskı tekniklerinin gelişim göstermesi ile beraber tasarımlar da bilhassa boyut ve renk kalitesi açısından daha özgürleşmiştir.
Afiş Reklam 3 gruba ayrılırlar;

tabela izmir

izmir tabela

1- Kültürel Afişler: Festival, seminer, sempozyum, balo, konser, sinema, tiyatro, sergi ve spor gibi kültürel etkinlikleri tanıtanlar bu gruba girer.
2- Sosyal Afişler: sıhhat, ulaşım, sivil savunma, trafik, etraf gibi konularda eğitici ve uyarıcı olanlar ile politik bir düşünceyi veya siyasi bir partiyi tanıtan çalışmalar bu gruba girer.
3- Tanıtım Afişleri: Bir ürün yahut hizmeti tanıtanlar. bilhassa beş sektörde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Bunlar; moda, endüstri, kurumsal reklamcılık, gıda ve turizmdir.
Bu tip çalışmalar kitleyle buluşma sahalarına göre; iç ve hariç mekân olarak ikiye ayrılır. dış mekânlarda kullanılanlar, büyük boyutlu olup duvar yüzeylerine ve ilan panolarına asılırken iç mekân ise lobi, salon ve koridorlarda kullanılmak üzere daha küçük boyutlarda hazırlanmaktadır. izlenme süreleri, çoğunlukla iç mekânda daha uzun, dış mekânda daha kısa olarak değerlendirilerek tasarım yapılıyor. Bu çalışmaların izlenme süresi tasarım sürecinde dikkate alınması gereken bir kriterdir.
hariç mekân tanıtım uygulamalarının da gelişmesiyle bunların tasarım alanları zenginleşti. araç giydirme, bina giydirme, çeşitli dış ve iç mekân uygulamaları tasarımın devamı olarak tasvir edebiliriz.
Afiş reklamı bundan böyle 3 boyutlu olarak da tasarlanmakta, çerçeveli veya çerçevesiz, askıda ve ya ayaklı olarak kullanılabilmektedir. bununla beraber hariç mekânda kullanılanlar rüzgâr bu gibi faktörler göz önüne alınarak boyutuna göre delikli yahut deliksiz üretilebilirler. Bir kez hazırlananlar üç yıla kadar kullanılabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?