0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aydın Açık Hava Reklam

13 Şubat 2016
436 kez görüntülendi
Aydın Açık Hava Reklam

Açık hava reklamcılığı, reklam dalının en çok kullandığı mecralardan biridir. günlük yaşam içinde; yolda, arabada, beklerken, açık hava sahalarında otururken gördüğümüz, okuduğumuz reklam çeşitleri, açık hava reklamcılığına girmektedir. bireyin gözünün iliştiği her yerde gördüğümüz bu reklam mesajları, çeşitli araçlar aracılığıyla iletilmektedir. Bu alanda uygulanan reklam araçları; bina, giydirmeleri, araç giydirmeleri, billboard, megalight, silindir kule, durak giydirme yahut tasarımları olabilmekte. Aydın Açık Hava Reklam duvarları denilen alanlar, yapı giydirme kapsamına girmektedir. fakat bağımsız duvarlar da kullanılabildiği için, reklam duvarları adı altında kullanılmaktadır. uygulanan reklam tasarımları, binaların en iyi görünen, yan yahut arka duvarlarına monte edilmektedir.

Aydın Tabela

Aydın Reklam1

Duvar yüzeylerine monte edilen reklamlar, dijital baskı cihazlarıyla basılmış yada ofset baskılı şekilde kullanılabilmektedir. Bu tip baskılarda uygulanan kâğıt, branda, vinil v.b. malzemeler, zaten her çeşitli hava koşularına dayanıklı özellikte olabilmekte. malzeme seçimi, reklamın duvarda kalacağı süreye göre değişmektedir. Reklam, duvarda uzun bir süre kalacaksa, hava koşullarına en dayanıklı malzemenin seçilmesine dikkat edilmekte. İzmir Tabelacı Duvara uygulanan boyanın da, aynı şartlara karşı taşıdığı özellikler ciddiyet taşımaktadır. Duvar boyalarının dayanıklı, silinmeyen, solmayan özelliklere sahip olması beklenmektedir.
Aydın Açık Hava Reklam Yukarıda sözünü ettiğimiz, müstakil duvarlar; yol üzerinde kaldırım kıyı haddini belirleyen duvarlar, bölgesel açık hava reklam kampanyalarında kullanılan duvarlar, ortak kullanım sahalarında bulunan duvarlar, balkonların ön ve taraf duvarları olmakta. bazan, duvar reklam tasarımları, direkt olarak duvar yüzeyine baskılı materyallerin asılması halinde olmayabilmektedir. Reklam tasarımı, çerçeveli bir panoya uygulanarak, panoyu duvara asma şeklinde yapılabilmektedir.
Reklam duvarları, kiralama yöntemiyle kullandırılmaktadır. Ya apartman yönetimi yahut bina sahibi, binasının duvarlarını, reklam amaçlı kullandırmak istediğinde, reklam ajanslarına yada ilgili kişilere kiralamaktadır. Duvar reklamlarına başvuran ajanslar, kiralama işlerini bu insanlarla hallederken, aynı sürede, reklam uygulama esaslarına ahenk sağlayabilmek için, bölge yönetim idarelerine başvurup izin alıyor. özellikle kullanılacak olan duvarlar, belediyelere ait ise, izin almadan kullanmaları mümkün olmamakta. Bu sefer hem kiralama hem de izin alma işlerini belediyelerle yapmaktadırlar.
Aydın Açık Hava Reklam Duvar reklam tasarımlarının, belde görüntüsünün estetiğine ve ya kullanıldıkların bölgenin görselliğine zarar verecek biçimde değil de, onlara katkı sağlayacak niteliklerde kullanılmasını, bölge idare birimleri sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?