0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

İzmir Araç Giydirme

12 Şubat 2016
782 kez görüntülendi
İzmir Araç Giydirme

İzmir Araç Giydirme

İzmir Araç Kaplama, Vasıta Giydirme, Otobüs Reklam, Araç giydirme, reklamcılık alanında kullanılan, günümüzde seyir halindeki aracın üzerine gördüğümüz reklam uygulamalarıdır. Bunlardan otobüs reklamları, birbirinden değişik türlerde uygulanmaktadır. Taşıt reklamları, folyo baskılarıyla oluşturularak, araçların belirlenen yerlerine monte edilmektedirler. Bu tip reklamın ilk uygulaması, İzmir Tabela Firması Amerika’da mücerrep ve sonrasında da her tarafa yayılmıştır. Otobüs reklamları genellikle, körüklü veya standart belediye otobüsleri ya da çift katlı otobüslere uygulanmaktadır.

araç kaplama izmir

izmir araç giydirme

Firmalar reklamları genellikle, hasılat veya hizmet satışlarının arttırılması gayesiyle kullanmamaktadır. Bu reklam mecrası daha çok, tüketicilerin marka, hasılat yahut hizmeti hatırlaması, bunların sakır sakır bakış önünde olması amacıyla yapılmaktadır. Marka bilinirliğine hitap etmektedir. Bilindiği gibi otobüs reklamları, ara sıra karmakarışık reklam yazıları ve resimlerinden oluşabilmektedir. Reklam verenler marka, hasılat yahut hizmetin hatırlanmasına çok verdiklerinden, reklam tasarımına itibar etmemektedirler. Hatta sadece görünüyor olması onlar için yeterli olabilmektedir.
İzmirde Tabelacı, Ülkemizde bu araç kaplama konusu 1994’te İstanbul’da başlatılmış ve daha sonrasında Ankara, İzmir de kullanılarak yayılmaya başlamıştır. Firmaların kullandıkları yöntemlerden biridir. Bunun nedeni de maliyetinin düşüt olması ve seyyar halde olmalarıdır.

İzmir Otobüs Giydirme

İlk kullanılan otobüs reklam türü, otobüslerin yan taraflarında olmuştur. Alüminyum çerçevelere geçerli reklamın, otobüslerin her iki yanına iliştirilmesiyle uygulanmıştır. Daha sonra, folyo baskıları, duraksız otobüslere uygulanmış, son zamanlarda da one way vision tekniği ile reklam uygulanmaktadır. İzmir Reklam, Otobüs reklamları, birbirinden değişik şekillerde yapılabilmektedir. Tasarlanan reklamın, otobüsün bütün alanlarına uygulananlarıdır. Otobüsün parçalanmamış cepheleri reklam tasarımıyla kaplanmaktadır. Buna göre, reklam ajansının iletişim ortamı planlama birimi, mütenevvi değişkenleri hesaplayarak, yolcular arasında ki nişane kitlenin rey mesafesini hesaplamakta ve en mutabık alanlara reklam uygulamaktadırlar.
Otobüs kaplama türleri arasında, çift bükülmüş tam kaplama, birlik bükülmüş tam kaplama olmaktadır. Tam kaplama yukarıda da sözü edildiği gibi, otobüsün camları dış başka alanların kaplanmasıdır. Bunlar da otobüs tutamakları, kolonları olabilmektedir. Planlamacılar, çeşitli yas grubunda olan tüketicilerin görebileceği ve reklamın etkili olabileceği alanlara gereğince belirlemektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?