0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pleksi Kutu Harf Yapımı

30 Ocak 2016
497 kez görüntülendi
Pleksi Kutu Harf Yapımı

Genellikle müşteri kitlesi çarşılarda yaygın olan, çevresinde yeterince ışık olmayan işletmeler bu tarz tabela yaptırmaya gerek duyabilir. 3 mm pleksi glass malzemeden imal edilir. Önce Lazer kesimde tasarımınız a göre özel kesim yapılır, daha sonra istenen yüksekliğe göre yan duvarları en az 5 cm olmak üzere router da kesilir. Bu iki malzeme kloroform adlı yapıştırıcı malzeme ile yapıştırılır. böylelikle Harften bir tava elde ederiz. Daha sonra ise harfin zemini şeklinde minimum 10 mm kalınlığında yine router dan malzeme kesilir. o malzemenin ise üzerine 3 çipli led ler yapıştırılır. bir sonraki aşamada ise, bu elde ettiğimiz zemine şapka gibi oturtup ledleride trafodan aydınlattığımız da harflerimiz tamamdır.

foça tabelacı

izmir tabela

izmir tabela firmaları ndan birisi olan Karşıyaka Tabela firması en kaliteli malzemelerden işinin hakkını tam manasıyla verip ihtiyacınız olan reklam ve tabela ürünlerini üretir.

Bu tarz tabela ihtiyaçları hususunda hizmet veren fason tabelacılarda vardır elbette piyasada. Bunlar kaçak çalışan, vergi ödemeyen, elektrik – su – telefon – dükkan kirası, eleman masrafı bile ödemeyen kişilerdir. dolayısıyla işleri bu tarz ödemeleri olan firmalardan daha ucuza yaparlar. Amma unutmamak lazım olan başka bir husus daha var. İleride bu tabelalar arıza yaparsa o kişiyi bir daha nerede bulacaksınız? asıl soru bu değil midir işte..

Kutu Harfleri montaj yapabilmek için güçlü bir zemine arka plana ihtiyaç vardır. Genellikle Alüminyum Kompozit – Alükobond – Galvaniz Saç – Alüminyum – Su kontrası ve en hesaplı olanı da Germe vinyl malzeme tercih edilir. Zemin ne kadar kuvvetli olursa, malzeme o kadar kendini gösterir ve diri olur.

“Pleksi kutu harf tabela sistemleri, artan tabela çeşitleri ile her geçen gün gelişen tabela sektörü içerisinde önemli bir yere sahiptir.” Kutu harf tabelaçeşitlerinden olan pleksi kutu harf tabelalarına günümüzde pek çok yerde sıkça rastlamaktayız. Bu yazımızda pleksi kutu harf tabela sistemleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
“İzmirde Tabela işi yaptırıken” Öncelikle pleksi kutu harf tabelalarının yapımında kullanılan malzeme olan pleksinin özelliklerine ve kullanım alanlarına değinelim. Pleksi; renkli, transparan renkli, buzlu, şeffaf, fosforlu renkli, simli ve lümen gibi çeşitleri bulunan plastik bir camdır. Klasik cama oranla darbelere karşı 6 kat daha dayanıklıdır. Klasik camdan daha hafiftir ve aynı kalınlıktaki cama göre ısıyı %20 daha az iletir.
izmir Pleksi kutu harf imalatı, tabela yapımı dışında da birçok alanda kullanılmaktadır. Örneğin; vitrin stantları, yatak başları, hediye eşyaları, takı, dekorasyon ve iç mimari, aydınlatma elemanları, banyo ve mutfak aksesuarları, ev ve büro mobilyaları, endüstriyel alanlar…
“Pleksi kutu harf tabela sistemlerinin parlak ve göz alıcı olması, diğer standart tabelalar arasından göze çarpması ve müşterilerin dikkatini çekmesi nedeniyle çok sık tercih edilmektedir.” Dikkat çekicilik dışında pleksi kutu harf tabelalarının diğer tabelalara oranla daha uzun ömürlü olması ve renk bakımından sağlıklı olup solma, yıpranma, eskime gibi sorunlar yaratmaması nedeniyle de tercih edilmektedir. Pleksi kutu harf tabelaları tercihe bağlı ışıklı veya ışıksız yapılabilmektedir. Eğer tabela ışıksız olacaksa arkası dekota ile kapatılır. Işıklı olması durumunda ise içerisine şerit led döşenir. Işıklı pleksi kutu harf tabelaları tercih edildiğinde içerisine döşenen led’in kalitesine çok dikkat edilmelidir. Kullanılan led’in su geçirmez olması, az enerji harcaması ve uzun ömürlü olması son derece önemlidir.
Pleksi kutu harf izmir tabelalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bakımdır. Tabelaların bakımı düzenli olarak her yıl yapılmalı ve temizlenmelidir. Her yıl bakım yapılıp temizlenmemesi durumunda harfler içerisinde gölgeler oluşarak ışığı kesebilir.
Pleksi kutu harf tabela sistemleri seçiminde değindiğimiz noktalara dikkat ettikten sonra geriye işi kaliteli firmalara yaptırmak kalıyor. Unutmamalıyız ki, seçtiğimiz malzemelerin kalitesi kadar o işi yapacak firmanın kalitesi de çok önemlidir.”Pleksi kutu harf tabela sistemleri için size kaliteli ve işinde ehil firmaları tercih etmenizi öneriyoruz.”

Üretimden montaja ve sonraki desteklere kadar yanınızdayız.