0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bornova Tabela

20 Ocak 2016
514 kez görüntülendi
Bornova Tabela
izmir bornova tabela

izmir tabela

İzmir İli Karşıyaka İlçesinde Tabela, Reklam, Matbaa İşleri Konusunda Hizmet Veren Firmamız; 2006 yılından beri Uygun fiyat, Kaliteli hizmet ve Ayinesi iştir kişinin Lafa Bakılmaz düsturu ile hareket etmektedir. Globalleşen Dünyada Artık sınırların çok ta önemi yoktur. İnternet üzerinden odaklı olarak müşterilerine ulaşan İzmir tabela As Reklam, 7 Gün 24 Saat Hizmet vermeyi sürdürmektedir. Sizlere Telefonunuz kadar yakınız; 0 553 501 83 41 dilerseniz siz çaldırın biz arayalım.

Işıklı Tabela, Işıksız Tabela, Totem ve bunların dışında;

İzmir Bornova’da aşağıdaki hizmetleri vermektedir.
Bornova Neon Tabela
Bornova Krom Kutu Harf
Bornova Kabartmalı Tabela
Bornova Işıklı Tabela
Bornova Işıksız Tabela
Bornova Baskı, Folyo, Dijital Baskı
Bornova Alüminyum Kutu Harf
Bornova One Way Vision
Bornova Cam Reklam Kaplama
Bornova Cephe Giydirme
Bornova Pleksi,
Bornova Kompozit Tabela
Bornova Polikarbon Tabela
Bornova Reklam Bayrakları
Bornova Yön Tabelaları
Bornova Totem Tabela
Bornova Araç Kaplama
Bornova Eczane Tabela
Bornova Krom kutu harf Tabela
Bornova İnşaat Tabela
Bornova Şantiye Tabela
Bornova Totem Tabela
Bornova Kutu harf Tabela
Bornova Led Tabela
Bornova Vinil Germe Tabela
Bornova El ilanı dağıtım
Bornova Açılış organizasyon
Bornova Broşür baskı
Bornova El ilanı baskı
Bornova kurumsal kartvizit
Bornova Logo tasarımı
Bornova Web sitesi yapımı
Bornova web site tanıtımı
Bornova seo
Bornova promosyon malzemeleri

Bornova İzmir’in diğer ilçeleriyle karşılaştırıldığında turizm açısından
değerlendirilebilecek bir potansiyele sahip değilse de; tarih boyunca ilçede hüküm süren uygarlıklardan geriye kalan birçok eser bulunmaktadır.15.yüzyılda yapıldığı sanılan Erzene Mahallesinde bulunan Yıkık Minare Camisi, Alişir-Nezir-Beşir Gazi Hazretleri Türbesi, 1880’li yılların başında inşa edilen Büyük Ev (The Charlton Whittall Home-E.Ü. Rektörlük Hizmet Binası) ve Ege Üniversitesi Kampüsü içindeki Yeşil Köşk adıyla bilinen sosyal tesis olarak kullanılan Pandispanya Köşkü, Katolik Santa Maria Kilisesi ve Protestan kiliseleri, 14.yüzyılda yaptırıldığı düşünülen Büyük Camisi (Hüseyin İsa Bey Camisi), Sultan 2. Abdülhamit tarafından 1878’de yaptırılan Çiçekli Köyü Camisi ve Nif çayı üzerinde bulunan ve M.S.300 yılında yapıldığı varsayılan Roma Köprüsü Manisa-İzmir-Aydın kervan (Osmanlı Kaldırım) yolu bu uygarlıkların günümüze kalabilen miraslarıdır.

SOSYAL TESİSLER
Giysi Bankası    342 35 88
Altındağ Toplum Merkezi    467 67 62
Gençlik Merkezi     339 60 37
Genç Kaşifler Bilim Evi    461 78 92

İlçe Merkez Kütüphanesinde okuma salonu  ve hizmet alanları son derece yetersizdir. Bu nedenle bina teminine ve yeterli sayıda personele ihtiyaç duyulmaktadır. Şubemiz Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesi de aynı sorunlarla karşı karşıyadır.

TARİHİ YAPILAR

Peterson Köşkü
İngiliz tacir John Peterson tarafından 1859 yılında inşa edilmeye başlanmıştır. Bugünkü Mustafa Kemal Caddesi üzerinde bulunan 38 odalı köşkün birçok yapı malzemesi Avrupa ve İngiltere’den getirilmiştir. Yedi kez değişikliğe uğrayan köşkte 1991 yılında Kültür Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları başlatılmış, Anıtlar Yüksek Kurulu’nun onayı ile de çevresindeki 54 bin metrekarelik alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılmıştır. Kültür Bakanlığı, Peterson Köşkü’nün kullanım hakkını 49 yıllığına İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne kiralamıştır.

Santa Maria Katolik Kilisesi
Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda Kars İlköğretim Okulu yanındaki kilisenin yapım tarihi 1797’dir. Franciscan Mezhebince inşa edilen yapı, Bizans tarzındadır ve halen misyonunu sürdürmektedir.

Paggy Köşkü
Ege Üniversitesi Rektörlük binasının karşısında bulunan köşk, 1800 yıllarında Fontan d’Escalon tarafından inşa edilmiştir. Restore edilen köşk halen canlılığını korumaktadır.

Pandespanian Köşkü
Eski tren istasyonu son durağı ve üniversite kampüsü girişindeki köşk, 1880 yılında Pandespanian ailesi tarafından inşa edilmiştir. Ege Üniversitesi tarafından restore edilen köşk, enfes mimari tarzı ile bugün üniversitenin sosyal tesisi olarak kullanılmaktadır.

Murat Evi (Perili Köşk)
Halk arasında ‘Perili Köşk’ olarak bilinen Murat Evi, Fevzi Çakmak Caddesi ile Gençlik Caddesi’nin kesiştiği yerdedir. Bina, 1880’de İngiliz ailesi olan Edwards tarafından yaptırılmıştır. Büyük bahçesinin arka kısmında yıkılmaya yüz tutan bir hamam bulunur.
Rivayate göre uzun yıllar köşke geceleri bakire bir kız uğrayıp bir şeyler taşımıştır. Dilden dile dolaşan bu rivayet nedeniyle köşkün adı halk arasında; “Perili Köşk” olarak anılır.

Belhomme Evi
Aliberti House’nin evini yapan İngiliz mimar Clark tarafından 1880 yılında inşa edilmiştir. Yakın geçmişte Belhomme Ailesi’nden gelen ve UNESCO’da görev yapan Helene ARMAND tarafından restore ettirilmiştir. Gösterişli dış cephesi ve girişte muhteşem kolonlara sahip olan binanın röleve ve restorasyonu 1997 yılında dönemin Belediye Başkanı Prof. Dr. Aysel BAYRAKTAR tarafından yapılmıştır.
Fevzi Çakmak Caddesi İş Bankası’nın yanında no:34’te bulunan bina, bugün Bornova Belediyesi Kitaplığı (Atatürk Kitaplığı) olarak kullanılmaktadır.

Steinbuchel Evi
Hürriyet Caddesi üzerinde halen Ege Üniversitesi Rektörlük binasının karşısında yer alan köşk, İngiliz John Maltass tarafından 1860 yılında inşa edilmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda ise bu muhteşem köşk Atatürk’ün karargahı olarak kullanılmıştır.

Charlton Whittal (Büyük Ev)
Gençlik Caddesi üzerinde bulunan ve günümüzde Ege Üniversitesi Rektörlük binası olarak kullanılan köşk, tarih içinde Hollandalı rahibelerin manastırı olarak kullanılmıştır. Evin sahibi ünlü Whittal Şirketi’nin kurucusu Charlton Whittal’dir. Giraud Ailesi’ne satılan ev daha sonra Türk yetkililere geçmiştir.

Giraud Evleri
Bugünkü Sanat Sokağı’nın yanında Dokuz Eylül İlköğretim Okulu’nun karşısında Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan köşk, 1860 yılında William Gıraud tarafından inşa edilmiştir. William Gıraud’un babası Türkiye’de ilk tekstil fabrikasının kurucularındandır. Bina uzun yıllar Jean BAPTISTE’nin yeğeni Lui Cortazzı tarafından Venedik Konsolosluğu olarak kullanılmıştır.

.

Bornova tabela olan çok firma olduğunu ve bir çok kişinin bu kalitesi düşük firmaları tercih ettikleri için pişman olduklarını ve tekrardan masraf yapmak zorunda kaldıklarını biliyoruz. Ancak sizlerde İzmirde tabelacı arayışına son verip en iyi tabela İzmir firması ile tanışıp sizlere uygun tabelayı yaptırmak için http://www.karsiyakatabela.com/ ile atağa geçebilirsiniz.

İrtibat Numaramız : 0 553 501 83 41

Mail : info@karsiyakatabela.com