0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bornova Tabela Ürünleri

30 Ocak 2016
458 kez görüntülendi
Bornova Tabela Ürünleri

Günümüzde, tabela sektörü gün geçtikçe gelişen sistemler çerçevesinde büyük bir gelişim göstermektedir.

izmirde inşaat Tabelası

İzmir Tabela

Bu gelişim dahilinde artan tabela çeşitleri, bu sektöre oldukça büyük katkılar sağlamaktadır. Bu tabela sistemleri içerisinde günümüzde sektöre büyük katkılar sağlayan çeşitlerinden biri de pleksi tabela sistemleridir. “Pleksi harf tabela, üretimi hızlı görseli ve ürün ömrü yüksek bir reklam tabela çeşididir.”

Pleksi Nedir?
– “Marka ve ürünü ön plana çıkartmak için stant veya ünite yaparak kullanılabilen önemli bir malzemedir.”
– Mağaza içi fiyat ve ürün tanıtımında, mağaza cephe ve reklam yazılarında hafif ve dayanıklı olma özelliği ile kullanılır.
– Platform ve sahne tasarımında pleksiglass renk özelliği ile de mükemmeldir.
– Pleksi Glass kullanım alanları çok olan bir malzemedir ve güneş ışınlarına, kırılmaya karşı dayanıklıdır. Dekorasyon uygulamalarında idealdir. Genelde kullanım alanı stant ve teşhir ürünlerindedir. Cadde ve yol aydınlatmalarda balkon paravanlarda ve rüzgar kesicilerde, telefon kabinlerinde, otobüs duraklarında, asma tavan aydınlatmalarda, elektronik ışık siteminde, led kapaklarında kullanılmaktadır.
– Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik bir malzemedir. Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen delinebilen, hafif bir yapısı vardır.
– Genellikle çeşitli ebatlarda düz levhalar halinde bulunur. 90°c sıcaklıkta yada 90°c – 115°c de etüvde ısıtılarak yumuşatılır. Böylece kalıplanarak istenilen biçim verilebilir. Camdan daha dayanıklı ve hafiftir.

izmir bornova tabelacı

bornova tabela

– Tek dezavantajı termodinamik bir yapıda olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı daha azdır. (Döküm) Pleksiglas, istenen her şekle rahatlıkla uygulanma imkanı verir.
– Pleksilerin en büyük özelliği döküm levha olmasıdır.
– Pleksi kullanıcılarını imalat aşamasında zor durumda bırakmaz. Genleşme katsayısı, yoğunluk, yumuşama noktası, sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun ve polimer sayısı yüksektir.
– Pleksiglass Kullanım alanlarını da şöyle sıralayabiliriz ;
Dekorasyon ve iç mimari
Merdiven küpeşte ve trabzanları
Masa ve sehpa ayakları
Ev ve büro mobilyaları
Aydınlatma elemanları
Antika teşhir üniteleri
Banyo ve mutfak aksesuarları
Tekne, yat dekorasyon ve aksesuarları
Vitrin standları
Yatak başları
Hediyelik eşya
Takı
Endüstriyel alanlar
Pleksinin tanımını kavrayarak, pleksi tabela sistemlerini de çok rahat bir şekilde çözebiliriz. Pleki tabela da pleksiglassdan yapılmış bir tabela çeşididir.
Paslanmaz krom, gümüş, parlak, beyaz olarak görülen ve sıkça kullanılan sert bir metaldir. Olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olan paslanmaz krom, darbelere karşı da dayanıklıdır. Paslanmaz krom, günümüz reklamcılığında kullanılan tabela çeşitlerinde farklı renk ve türleriyle led ile aydınlatılarak göze hoş gelen bir şekilde yerini almaktadır. Paslanma krom tabelada sizlerin belirlediği renklerden sonra grafik tasarım aşamasına geçilir. Paslanmaz kromun lazer kesimi yapıldıktan sonra bantlar, harflerin kenarlarına monte edilir ve kutu harflerin içine led yerleştirilerek ışıklandırılır. Paslanmaz krom da harf 304 kalite olarak kullanılır. Açık hava reklamcılığında ışıklı ya da ışıksız olmak üzere üretilen iki çeşit, tabelalarda ve kompozit zeminlerde uygulanarak paslanmaz krom kutu harf olarak sunulur. Paslanmaz kromun fileli paslanma kutu harf olarak da üretildiğini görebiliriz. Paslanmaz krom kutu harf olarak açık hava reklamcılığında gümüş, sarı(gold), bronz, bakır, ayna ve gülaltın renklerinde kullanılmaktadır.
Harf Tabela Nasıl Yapılır?

Kutu harf tabela yapılmadan önce tasarım işlemleri gerçekleştirilir. Kullanılacak malzeme ayarlandıktan sonra harfler Router ve Lazer yardımıyla belirlenen ölçülerde kesilir. Bu harfler kullanılan malzemeye göre boyanır, boya seçiminde hava şartları dikkate alınmalıdır. Kaliteli boyalar tabelanın paslanmasına engel olur. Kutu Harf Tabela tasarlanışına göre bir araya getirilir. Montajı ve konumu kontrollü ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kutu Harf Tabela Çeşitleri

Plexiglas Kutu
Dekota Kutu
Alüminyum Kutu
Paslanmaz Krom Kutu
Pirinç Kutu
Köpük Kutu
Kutu Harf Tabelanın Sağladığı Avantajlar

led ışıklı kutu harf

izmir tabela

Kutu Harf Tabelalar işletme ismini en iyi tanıtan çeşididir. Bu çalışmalar, açık ve kapalı ortamlarda çok rahat kullanılırlar ve genelde büyük boylarda yapıldıkları için müşteriyi direk etkilerler. Birçok çeşidi olan bu reklam mecraları kibar duruşları ile birçok şirketin tercihidir, özellikle alışveriş mekânları için çok idealdir.

Firmanın renklerini ve logosunu çok iyi ifade eder. İnsanların yoğun olduğu yerlerde bile markanın fark edilmesini sağlar. Canlı renklerle yapılan tasarımlar şirketinizin reklamını yapacak ömre sahiptirler. Siz de kutu harf tabela ile markanızın farkındalığını en kalabalık ortamlarda bile artırabilirsiniz!