0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Araç Reklam Giydirme

14 Şubat 2016
588 kez görüntülendi
Araç Reklam Giydirme
reklamcı kuşadası

kuşadası tabela

Araç reklamları, açık hava reklam araçlarından birine ait bir tanımlamadır. vasıta giydirme şekilde geçen uygulama, devinim halindeki araçların; otobüs, metro, taksi, şimendifer, vapur, uçak bunun gibi araçların hariç yüzeylerinin reklam için uygun kısımlarına, iç yüzeylerine yerleştirilen reklam ilanlarını anlatmaktadır. Toplu nakil araçları, şirket araçları, tırlar, dağıtım kamyonları, uçaklarına giydirme yöntemleriyle reklam uygulanması, uçakların taşıdıkları pankartlar, balon yazıları, toplu taşıma araçlarının koltuk arkalarına, askılıklara, uçaklardaki kafa üstü dolapların üzerine, servis masalarının iç ve hariç kapaklarına, emniyet kemerine reklamların uygulanması vasıta reklamlarına girmektedir. kişilerin dışarı çıktıkları andan itibaren, yolculuk ederken, otobüste, yolda yürürken önden, yandan geçen araçlara reklam uygulanmakta, kişinin her günkü evden çıkışını, reklam mecrası biçimine dönüştürmektedir. İzmirde Tabela Yolların, yolculukların ve ya insanın dışarıdaki yaşamının reklam mecrası biçimine gelmesi, reklamcılar açısından iyi olabilirken, tüketiciler açısından da, bu yoğunluk, algı yorulmalarına neden olmaktadır. Kuşadası Tabela,
vasıta reklamlarının da dezavantajları ve avantajları bulunmakta. örneğin, toplu taşım araçlarında yolcuların çok aşırı olması, reklamların etkinliğini azaltmaktadır. Yolcular, kalabalıktan ötürü reklamların mesajlarını alamamaktadırlar. Buna şu da eklenebilir bir dezavantaj şekilde, yolcuların aşırı az bulunduğu ortamlarda da reklam etkinliği azalmaktadır. ayrıca araç reklamlarının hariç koşullardan etkilenmesi de etkinliği azaltan durumlardan bir tanesidir. kuruluşların, araç reklamlarını dış koşullardan koruyacak önlemleri alması, onlara ek bir maliyete sebep olduğundan, bunu yapmamaktadırlar. Buna rağmen, araç reklamları, birçok yönden tüketicilerin dikkatlerini çekmektedir. Kuşadası Tabela, Yanınızdan hızla geçen bir aracın üzerindeki reklam bile, ister istemez bilince ya da bilinçaltına yerleşmektedir. bilhassa metro benzeri araçlarda beklerken, kişiler, reklamı dikkatle incelemekte ve reklam mesajlarını değerlendirmektedir. Uçakların büyük bir pankartı taşıması, dağıtım araçlarının üzerinde, firmaları tanımlayan reklamlar kişilerin takdirini çekmektedir.
vasıta reklamlarında kullanılan tasarımların bilhassa yalın ve pratik olanları kişilerin daha aşırı aklında kalmaktadır. Bilindiği benzeri bazı vasıtaların üzerine, öyle reklam tasarımları giydirilmektedir ki, araç karmakarışık renkler, yazılar, resimlerle donatılmaktadır. işte bu tip reklamları tüketiciler seyrederken, mesajlarını algılayamamaktadır. canlı ve karmaşık renk geçişleriyle süslenen araç reklamları, insanların algılarını Kuşadası Tabela, ayrıcalıklı yönlere kaydırmaktadır. Daha çok aşırı renklere algılar takılmakta, aralara serpiştirilen ürün resimleri, sloganlar, firmanın kurumsal ibareleri aralarda kaybolmaktadır. özellikle bu tip fena tasarımlar, toplu taşım araçları olan, belediye otobüslerinde, hususi firma otobüslerinde görülmektedir. önünüzden geçen aracın üzerindeki reklamı seçebilmek için, şuurlu bir dikkatle incelemeniz gerekebilir. Hâlbuki yoldaki tüketici, hiçbir biçimde, bilinçli bir dikkatle reklamı incelemeyecektir. Gözüne gelen ilk görüntü bir karmaşa olacak ve dikkati öteki yerlere takılacaktır.