0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alsancak Tabela

20 Ocak 2016
490 kez görüntülendi
Alsancak Tabela
izmir alsancak tabelacı

izmir tabela

İzmir İli Alsancak ta Tabela, Reklam, Matbaa İşleri Konusunda Hizmet Veren Firmamız; 2006 yılından beri Uygun fiyat, Kaliteli hizmet ve Ayinesi iştir kişinin Lafa Bakılmaz düsturu ile hareket etmektedir. Globalleşen Dünyada Artık sınırların çok ta önemi yoktur. İnternet üzerinden odaklı olarak müşterilerine ulaşan İzmir tabela As Reklam, 7 Gün 24 Saat Hizmet vermeyi sürdürmektedir. Sizlere Telefonunuz kadar yakınız; 0 553 501 83 41 dilerseniz siz çaldırın biz arayalım.

Işıklı Tabela, Işıksız Tabela, Totem ve bunların dışında;

İzmir Alsancak’da aşağıdaki hizmetleri vermektedir.
Alsancak Neon Tabela
Alsancak Krom Kutu Harf
Alsancak Kabartmalı Tabela
Alsancak Işıklı Tabela
Alsancak Işıksız Tabela
Alsancak Baskı, Folyo, Dijital Baskı
Alsancak Alüminyum Kutu Harf
Alsancak One Way Vision
Alsancak Cam Reklam Kaplama
Alsancak Cephe Giydirme
Alsancak Pleksi,
Alsancak Kompozit Tabela
Alsancak Polikarbon Tabela
Alsancak Reklam Bayrakları
Alsancak Yön Tabelaları
Alsancak Totem Tabela
Alsancak Araç Kaplama
Alsancak Eczane Tabela
Alsancak Krom kutu harf Tabela
Alsancak İnşaat Tabela
Alsancak Şantiye Tabela
Alsancak Totem Tabela
Alsancak Kutu harf Tabela
Alsancak Led Tabela
Alsancak Vinil Germe Tabela
Alsancak El ilanı dağıtım
Alsancak Açılış organizasyon
Alsancak Broşür baskı
Alsancak El ilanı baskı
Alsancak kurumsal kartvizit
Alsancak Logo tasarımı
Alsancak Web sitesi yapımı
Alsancak web site tanıtımı
Alsancak seo
Alsancak promosyon malzemeleri

Darağacı, eski İzmir’den günümüze ulaşan ve İzmir’i İzmir yapan semtlerden biridir. Her ne kadar günümüzde İzmir nüfusunun büyük çoğunluğu bu semtten haberdar değil ve adını belki de hiç duymamışsa da; Darağacı bölgesi bize şehrin tarihinden günümüze ulaşan bir soluktur.

Öncelikle Darağacı adını taşıyan bölgenin nerede olduğunun anlaşılır biçimde tarifini yapmaya kalkarsak özetle “Alsancak Garı ile Şaraphane arasında kalan bölge ve semtin adı” açıklamasını kullanabiliriz.

Darağacı bölgesi, genellikle “şehir efsanesi” haline dönüşmüş yanlış bilgilerin de İzmirliler tarafından bolca kullanıldığı bir yerdir. Bu yanlışların başında semtin adıyla ilgili olarak yaygın olarak kullanılan bilgi gelir.

“Darağacı” sözcüğünün anlamı açıktır. Türk Dil Kurumu’nun sözlüğüne göre dilimize Farsça’dan geçmiş olan bu sözcük “Asılarak ölüm cezasına çarptırılmış olan kişilerin asılarak idam edildikleri genelde üçayaklı sehpa” için kullanılmaktadır. İşte, yaygın olan şehir efsanesi; bu adın “20. Yüzyıl başlarında ya da Cumhuriyet’in ilk yıllarında idama mahkûm edilmiş kişilerin cezalarını çekmek için kurulan darağaçlarından aldığını” savunmaktadır. Doğrudur, ortada bu adın verilmesine neden olan darağaçları vardır ve o bölgede kurulmuştur. Ancak, oluşumundan bu yana çeşitli sanayi kuruluşları ve depolarla, bu iş yerlerinde çalışan işçilerin oturdukları konutlardan oluşmuş bir bölge olan semtin bu adı alması çok daha eski tarihlere, Katipoğlu Mehmet Bey dönemine gider.

Bir zaman İzmir şehrinin yönetimini elinde bulunduran Katipzade ailesinin en güçlü olduğu dönem 18. Yüzyıl ortaları ile 19. Yüzyıl ilk çeyreği arasındadır. Ailenin ilk güçlü adamı Ahmed Reşid Efendi ve Osman Bey’den sonra 1803 yılında şehrin yönetimini eline alan Katipzade Hacı Mehmet Bey’in, hem Levantenlerle yoğun ilişkisi hem de yaşadığı ihtişamlı hayat, dönemin padişahı Sultan II. Mahmud’un çevresindekilerin dikkatini çeker ve sarayda hoşnutsuzluğa neden olur. Şehir ve çevreyi, başına buyruk ve dikkatsiz yöneten Mehmet Bey, karşısına herhangi bir nedenle çıkarılmış çoğu kişiyi detaylı sorgulamadan “idama” mahkûm etmekte ve bu idamları da top atışları ile şehre duyurmaktadır.

İşte bu idamların genelde yapıldığı bölge günümüzün Darağacı’dır ve bu ad o dönemlerden bu yana, yaklaşık iki yüz yıldır o semtte yaşamaktadır. 1816 yılında bir bahane ile İstanbul’a götürülmek için yola çıkarılan Katipzade Mehmet Efendi, gemi Midilli açıklarına vardığında boğularak öldürülür. Bir söylenceye göre, kendisine gönderilen Katipzade’nin başına bakan Sultan II. Mahmud, gördüğü yüzün güzelliğinden etkilenir ve çevresindekilere “Bunu nasıl yaptınız?” diyerek üzüntüsünü belli eder.

Alsancak tabela olan çok firma olduğunu ve bir çok kişinin bu kalitesi düşük firmaları tercih ettikleri için pişman olduklarını ve tekrardan masraf yapmak zorunda kaldıklarını biliyoruz. Ancak sizlerde İzmirde tabelacı arayışına son verip en iyi tabela İzmir firması ile tanışıp sizlere uygun tabelayı yaptırmak için http://www.karsiyakatabela.com/ ile atağa geçebilirsiniz.

İrtibat Numaramız : 0 553 501 83 41

Mail : info@karsiyakatabela.com