0 532 320 08 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Afiş Reklam İzmir

10 Şubat 2016
462 kez görüntülendi
Afiş Reklam İzmir

İzmir Afiş, reklam yerlerinde seçilip kullanılan vasıtalardan birisidir. Çevredeki Halk ve hedef kitleye duyurulmak istenen mesajı , yeni bir oluşumu, organizasyonu, kampanyayı, toplantı, seminer veya vizyona girecek yeni çıkan bir filmi, konser verecek olan herhangi bir sanatçıyı tanıtır. Yapılacak olan etkinliğin; yerini, zamanını, varsa katılımcılarını, ücret bilgisini, iletişim ve irtibat bilgilerini halka ve yığınlarına ulaştırır. Duyurulmak istenilen bilginin herhangi bir konu ile ilgili, kullanılması istenilen görsel, resim, bilgi, imaj tasarımcı tarafından tasarlanarak, çevredeki insanların ilgisini çekecek, gördüklerinde ilgi uyandıracak, görsel güzelliğe sahip, kolay anlaşılır ifadeleri içeren bir reklam dizayn halinde baskı için alakalı yerlere gönderir.

izmir tabela

Gaziemir Tabela

İzmir Tabela Firması, afiş, 2 kısımda incelenebilir; dış mekân ve iç mekân olarak. Dış mekân dizaynları özellikle büyük boyutlarda basılır. Duvarların cephesine ya da ilan panolarına asılmaktadır. Bunların çevredeki halk yığınları tarafından görülmesi, beğenilmesi, incelenmesi, izlenme süresi oldukça az olabilmektedir. Bu durumda, halkın yaya veya araçlarıyla geçerken gördüklerinden kaynaklı olmaktadır. İç mekân tasarımları ise böyle değildir. Daha çok uzun süre izlenebilir, incelenebilir durumdadırlar. İç mekân tasarımları görsel salonlara, lobilere, koridorlara asılabilmektedir. Karşıyaka Tabela, İnsanların dolayısıyla daha çok bekleme halinde oldukları yerlerdir. Bunula beraber bekleme halinde olan insanlar, daha çok izleme, inceleme şansı bulabilirler.
Afişi kısımlara ayırmak istersek; bir ürün ya da hizmetle ilgili bilgi veren, tanıtan çalışmalardır. Kültürel toplantıları duyurabilen; seminer, bilgi, festival, konser, spor v.b. örnek verilebilir. Sosyal alanlarda kullanılan durumlarda ise; ulaşım, sivil savunma, siyaset, sağlık, çevreler gibi konularda bilgilendiren, eğiten özelliktedir.
Gaziemir Tabela, Afişte kullanılan dizayn mümkün olduğunca açık, anlaşılır olmalı, gözleri rahatsız etmeyecek yazı karakterlerinin yanı sıra kullanılan görsel resim, imaj veya tasarımın ilgileri çekici, değişik, çarpıcı olması beklenir. Yani insanlar gördüklerinde ilgisini çekmelidir. Burada da kullanılan tasarım nitelikleri, aynı dış mekân dizaynı gibidir. Anlaşılabilir, çarpıcı ve doğrudan mesaj verecek şekilde yapmalıdır. Zaten bunların farkı en önemli özellikleri doğrudan bilgi vermeleridir.

izmir tabela

Karabağlar Tabela

Bu tarz çalışmaların konularla alakalı olarak, bilgi verdiklerinden bahsetmiştik peki reklam bunun neresinde vardır sorusuna verilecek cevaplar şunlar olmaktadır. Reklam yolalrında duyuru özelliği taşıyanlarında yer veren, katılımcısı, düzenleyen kurum, kullanılan alan, kullanılan resimlerin aynı zamanda tanıtımarı yapılmaktadır. İnsan yığınlarının akıllarında kalmaları sağlanmaktadır. Bu tarz tasarımlarda yer alan sembollere insanların gözleri alışabilmektedir. Farklı yerlerde gördüklerinde tanıdıkları logonun firmasını izlemekte ve merak edebilmektedir.
Afiş çalışmalarında, kurumsal ve kuruluşların hizmet ve ürünlerini sonradan da olsa insanların keşfedebilmesini sağlamaktadır ve o kurumlara alışmaktadır. Başka bir alanlardaki faaliyetlerini, hizmetlerini takip etmektedir.